Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 163
· Najnowszy użytkownik: Valzaver

Kalendarz

Marzec 2024

Pon Wto Śr Czw Pia Sob Nie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Partnerzy

Kurnik

EUBGF

EBIF Deutschland

Losowa Fotka

Zobacz temat

 Drukuj temat
co o tym sądzicie ?mecz z mistrzostw
gregor123_
Jacka opinie już znam ale chciałbym poznać teraz waszą problem przedstawia się następująco



is Player 2


score: 2
pip: 149
9 point match
pip: 134
score: 4


is Player 1
XGID=aaA-BBD-A-A-bB--bc-d-b-B--:1:1:-1:32:4:2:0:9:10
Position ID: sj2JARiY54YBUA Match ID: EYEpASAAIAAA
to play 32
 
kasz
Zbudowanie kotwicy B/22 24/22 jest tutaj tak silne, że przy normalnym remisowym wyniku, nawet bym się nie zastanawiał. Biały ma lepszą bazę i dużo budowniczych, więc budując kotwicę odcinamy mu kompletnie opcję ataku, która jest tutaj jego najgroźniejszą bronią. Stabilizujemy pozycję i skupiamy się na wojnie blokad (murów? z ang. prime vs prime), w której mamy solidną przewagę, bo: (a) mamy 4 punkty, które mogą należeć do pełnego 6-punktowego bloku, a Biały tylko 3; (b) mamy wyższą kotwicę - kolejny plus; (c) jego kotwica jest zablokowana w odległości 6 oczek - kolejny plus; (d) nie mamy pionów, których nie możemy użyć do powiększenia blokady przed kotwicą rywala - wszystkie są aktywne; Biały natomiast będzie miał 3 takie "spalone" piony, których już nie użyje do blokady: 2 piony na 6-ce i jeden na 2-ce.

Bicie co prawda odwraca sytuację w wyścigu, ale gra w silne strony Białego, czyli wymianę ognia. Nie tworzymy kotwicy, on ma lepszą bazę, musimy w dodatku wystawić 1 lub 2 dodatkowe blotki. To jest proszenie się o katastrofę.

Przy tym wyniku bicie może być nieco kuszące, bo jednak kość na dwójce, przegrywamy, więc chciałoby się szybko wygrać, najlepiej gammona, żeby nadrobić dystans. Jednak fatalna trójka, którą musimy zagrać po biciu to wg mnie nadal zbyt duże obciążenie. Gdybyśmy mieli bardziej konstruktywną, czy przynajmniej neutralną trójkę, myślę, że przy tym wyniku można by spróbować agresywnej zagrywki.
 
gregor123_
Dzięki za odpowiedz ja nie znalazłem tego zagrania i niestety popełniłem blundera gdyż w tej sytuacji kazde bicie było blunderem
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.06
4,091,547 unikalne wizyty