Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 163
· Najnowszy użytkownik: Valzaver

Kalendarz

Kwiecień 2024

Pon Wto Śr Czw Pia Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Partnerzy

Kurnik

EUBGF

EBIF Deutschland

Losowa Fotka

Zobacz temat

 Drukuj temat
Problemy by kasz
niuniuch
Przewaga białego w wyścigu bierze się z tego, że czarny ma dużo zmarnowanych pipsów na niskich punktach. Licząc wg Keith Count to jest 7 pipsów. Trzeba też pamiętać że po ruchu 8/2 8/6 czarny ma 25% szans na to że nie uda mu się wyskoczyć, a wtedy będziemy być może mieli lepszą okazją do bicia. Szacuję, że opcja bezpieczna daje nam jakieś 65-70% szans na zwycięstwo.

Trudniej ustalić jakie są szanse na zwycięstwo po 7/1 6/4*.
Najbardziej bolesna opcja to oczywiście sekwencja hit-fan, co stanie się w 25% przypadków. Czy czarny może w tych przypadkach wygrać od razu kostką? Po 22 45 i 46 pewnie tak, w pozostałych przypadkach pewnie nie. Powiedzmy, że średnio czarny wygrywa 75% tych partii. To daje 19% dla czarnego i 6% dla nas.

Z drugiej strony jest 45% szans na to, że czarny zostanie na bandzie. Niestety nie mamy dostępu do kostki, żeby od razu wygrać wszystkie te partie, ale i tak jesteśmy ogromnymi faworytami, powiedzmy 90%, to daje 40% dla nas i 5% dla czarnego.

Pozostałe 30% to szara strefa - czarny bije ale my wychodzimy i mamy jeszcze drugi ruch, którym pewnie bijemy albo gramy w bazie - po biciu będziemy do tyłu w wyścigu, więc próba ucieczki jest raczej mało apetyczna. W wariantach, w których bijemy w bazie jesteśmy znowu lekkimi faworytami. W pozostałych wariantach faworytem będzie czarny. Jak oszacować prawdopodobieństwo wygrania? Nie mam pojęcia, załóżmy że średnio jest to 50%, co daje po 15% białemu i czarnemu.

Razem: biały 61% czarny 39%.

Analiza z ogromnym marginesem błędu, ale na nic lepszego mnie nie stać Uśmiech.

Mój ruch to 8/2 8/6
Alea iacta est
 
kasz
 
kasz
Problem #11



is Player 2


score:
pip: 110
Unlimited Game
pip: 130
score:


is Player 1
to play 61
 
kasz
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.05
4,140,831 unikalne wizyty