Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 163
· Najnowszy użytkownik: Valzaver

Kalendarz

Kwiecień 2024

Pon Wto Śr Czw Pia Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Partnerzy

Kurnik

EUBGF

EBIF Deutschland

Losowa Fotka

Zobacz temat

 Drukuj temat
Jeden z najciekawszych problemów jakie widziałem
niuniuch



is Player 2


score: 0
pip: 119
13 point match
pip: 123
score: 0


is Player 1
to play 41

Alea iacta est
 
szuszcz
Chyba swoje odleżało. Nie wiem czy gdzieś indziej tego nie analizowaliście, ale pokuszę się o wskazanie swojego typu. Już kiedyś do tego podchodziłem, ale się poddałem. Dzisiaj nie jest dużo lepiej ale chciałbym poznać rozwiązanie. Fajnie jakby ktoś pokazał czy można to policzyć i jak.
Opcje:
1. 7/1 7/3 - całego bloku w żadnym wypadku nie obronimy, i niby to bezpieczna opcja ale niewiele chyba nam daje. Jeżeli stracimy 21 - a o to przy tym ruchu łatwo - to będzie ciężko się wykaraskać.
2. 5/4 5/1 - jeżeli nawet wyjdzie to traci jeden ruch. Jeśli wyjdzie 5, nie zaatakuje 21/16. Jeśli 1 to dalej jest mocno blokowany. My musimy wydostać się z baru, ale mamy 3 pola by to uczynić. Problemem może się okazać jednak co dalej jeśli wyjdziemy.
3. Jako wariant rozważyłbym jeszcze 24/23 5/1 - sporo do zyskania jeśli przeciwnik zostanie na barze.
Ponieważ nic mnie te przemyślenia nie przybliżyły do prawidłowego rozwiązania, a zagrać trzeba, wybieram opcję 2. Ale tak trochę na przekór pierwszej Uśmiech
 
kasz
Jakoś mi ten problem umknął. Podejrzewam, że jeśli go tu wrzuciłeś, to poprawne jest bicie 7/3 2/1* Z przymrużeniem oka 1 blotka za murem? Ciachać! Druga wystawiona na przedpolu i średni blok? Tym bardziej!

Jak nas zabije, mamy nadal dużo opcji (w tym kontratak z baru), 4-punktowy blok i mocniejszą bazę. Czarny nie może zbyt nonszalancko nas bić blotkami w obliczu naszej mocnej bazy, bo jeden niewinny return hit możemy łatwo obrócić w szybki gammon.

A jak nie wejdzie, to w ogóle ma przerypane od razu.

Grając 7/3 2/1* przejmujemy inicjatywę w momencie posiadania atutów pozycyjnych i na pewno jesteśmy solidnym faworytem, z pokaźnymi gammonami. Po 7/3 7/6 pozycja jest raczej bliżej 50/50 ze znacznie niższymi gammonami.

Tym z Was, dla których taki ruch wygląda abstrakcyjnie, polecałbym rozegranie manualnego rolloutu z botem. Szybko wtedy można dostrzec zalety.
 
niuniuch
Gdyby to było 7/3 2/1* to bym nie wrzucał tego problemu jako 'jeden z najciekawszych jakie widziałem'. 7/3 2/1* to dość standardowy ruch w tej sytuacji Pokazuje język
Alea iacta est
 
szuszcz
Nawet go nie zauważyłem Smutek Liczyłem kasz, że to policzysz jakoś. Ja nie wytrzymałem, sprawdziłem i nie tak bardzo się zdziwiłem, ale może ktoś to rozłoży jeszcze na łopatki.
 
entragian
No to może zatem takie dziwadło 5/1* 5/4. Kiedyś widziałem coś takiego, ale kompletnie nie pamiętam czy w takiej sytuacji.

Albo w ogóle bicie z 6/1*, co morduje czarnego rzut 61 (i zbudowanie morderczego bloku) Uśmiech Ale to chyba trochę zbyt daleko posunięty pomysł.

Ale to najchętniej zduplikowałbym 2 i/lub 4 bo o tym czarny najbardziej marzy, więc może nawet 5/1* 2/1 ? Szeroki uśmiech
 
niuniuch
O ile dobrze pamiętam to szuszcz trafił - 24/23 5/1*
Alea iacta est
 
szuszcz
No tak łatwo to się nie wywiniecie. Wiele razy podchodziłem do tej pozycji i za każdym razem uznawałem, że nie ogarnę konsekwencji poszczególnych ruchów. Ale trzeba było to rozwiązać. Pozycję sprawdziłem po Waszych odpowiedziach i... czemu tak właśnie? Czy mozna to policzyć?
Bo intuicyjnie, w ramach dywagacji to było możliwe...
 
niuniuch
Nikt, komu pokazywałem ten problem nie zdecydowałby się na ten ruch, a było wśród nich kilku arcymistrzów.
Alea iacta est
 
niuniuch
Nikt, komu pokazywałem ten problem nie zdecydowałby się na ten ruch, a było wśród nich kilku arcymistrzów.
Alea iacta est
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.08
4,137,966 unikalne wizyty