Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 163
· Najnowszy użytkownik: Valzaver

Kalendarz

Maj 2024

Pon Wto Śr Czw Pia Sob Nie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Partnerzy

Kurnik

EUBGF

EBIF Deutschland

Losowa Fotka

Zobacz temat

 Drukuj temat
Ciekawa sytuacja z MP
niuniuch
Chyba najciekawsza moja decyzja z turnieju trafiła się w meczu z Piotrem Zielonką:



is Player 2


score: 2
pip: 92
5 point match
pip: 164
score: 0


is Player 1
XGID=---BBBBa--a--BA--abbcCbabA:1:1:1:00:0:2:0:5:10
Position ID: a24LiABsG7CAQw Match ID: UQmgACAAAAAA
on roll. Cube action?


Co sądzicie? Uśmiech
Alea iacta est
 
niuniuch
https://youtu.be/WPQ2oOJzt3I?list=PL2...amp;t=1276
Alea iacta est
 
kasz
Nie wypowiadam się odnośnie kontry, dam szansę innym, ale zerknąłem na filmik i widzę, że Piotrek spasował. Obstawiam, że ten pas to błędzik za ponad 1.0.
 
kasz
Jeśli teraz nie trafimy, i tak najprawdopodobniej przegramy gammona, a więc i mecz. Ryzykujemy zatem niewiele.
Jeśli trafimy, to możemy obrócić grę o 180 stopni i nawet sami zagrozić gammonem, biorąc pod uwagę 4 blotki przeciwnika i naszą bardzo mocną bazę/blok.
Kontra to obowiązek.

Takie sytuacje zdarzają się regularnie i dobrze być na nie wyczulonym przy tego typu wynikach. Trzeba tylko pamiętać, by kontrować wtedy, gdy nasze trafienia faktycznie najczęściej tracą nasz market (rywal nie mógłby po nich przyjąć kontry).
 
entragian
No to ja trochę spróbuję się wybronić Pokazuje język
Moje myślenie wyglądało tak:
1. miałem poprzedni koszmarny rzut i jeszcze koszmarniejsze wykonanie. Tak jak przypuszczałem - blunder. Więc tak jakby trochę psychologiczny tilt - wiem, to nie wymówka Pokazuje język Wyglądało to tak:



is Player 2


score: 2
pip: 98
5 point match
pip: 162
score: 0


is Player 1
XGID=---BBBBa--a--BA--bbbcCbAb-:1:1:-1:51:0:2:0:5:10
Position ID: bBuwgBMztw2IAA Match ID: EYGmACAAAAAA
to play 51


2. mecz do 5, redouble do 4, ja prowadzę 2:0, więc jak mniemam powinienem być mniej skory do przyjmowania

3. jeżeli mnie trafi na 2, to mam odkryte jeszcze 3 inne blotki!

4. ma 4 punktowy domek, wg mnie jest szansa spora na gammony

Więc zgodnie z tym co piszesz - miałem dobry ogląd swojej sytuacji.
No ale jednak był to take, dobre przesłanki złe wnioski. Mea culpa Pokazuje język
 
niuniuch
Skupiłeś się na słabych stronach swojej sytuacji, ale zapomniałeś o tym, że w 44% nie uda mi się w ogóle wprowadzić piona do gry, a 41 i 45 wprowadza pion ale nie bije, więc sytuacje jest mniej więcej 50/50.

Pasowanie w sytuacjach gdy masz około 50% szans na zwycięstwo bardzo rzadko jest poprawne (z wyjątkiem tzw free drop'a oczywiście)
Alea iacta est
 
entragian
Wygląda zatem na to, że źle oceniłem szanse i gdybym wiedział, że to jest 50/50 to oczywiście bym nie pasował... Rzeczywiście w 16/36 w ogóle nie wchodzisz ale w 20 wchodzisz i aż 14 robi podwójne bicie o ile dobrze liczę (2-2, [2-3,2-4,2-6,4-3,4-6]x2, 4-4) co przy 4-punktowym domku wygląda koszmarnie Z przymrużeniem oka

W jaki sposób oceniłeś (bardzo trafnie wg XG) tak szybko, że to jest sytuacja ~50/50?
 
niuniuch
16 rzutów bije, 20 nie bije.

Oględnie patrząc, mam mniej więcej podobne szanse na wygraną jeżeli teraz nie trafię, co ty jeżeli trafię (czyli marną krótko mówiąc) - przy takim założeniu równie dobrze możemy uznać, że te szanse są równe 0%.

Wszystko więc sprowadza się to tego jednego najbliższego rzutu - 55% że nie trafię i wygrywasz a 45% że trafię i ja wygrywam.

Dodatkowo rzut 41 jest dla mnie całkiem niezły, zagram Bar/21 14/13 i będę miał całkiem niezłą szansę na wygraną - pewnie koło 40-50%, więc można doliczyć do mojego 45% jeszcze 2%.

Tyle bym wymyślił przy planszy. XG pokazuje prawie dokładnie 50/50, więc wygląda na to, że moje szanse po tym jak nie trafię so trochę lepsze, ale tego już bym przy planszy nie wiedział.
Alea iacta est
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.08
4,163,575 unikalne wizyty