Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 163
· Najnowszy użytkownik: Valzaver

Kalendarz

Kwiecień 2024

Pon Wto Śr Czw Pia Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Partnerzy

Kurnik

EUBGF

EBIF Deutschland

Losowa Fotka

Zobacz temat

 Drukuj temat
Bicie w domku przy 5-punktowym domku przeciwnika
entragian
Czy w takiej sytuacji należy bić 13/5 czy grać bezpiecznie? Przed rzutem biały jest o 2 pipsy do tyłu w wyścigu...



is Player 2


score: 8
pip: 80
Unlimited Game
pip: 82
score: 5


is Player 1
XGID=-BCB-aC-C----B--aa-bbbcab-:1:-1:1:62:0:0::0:10
Position ID: 67YpAAK7cQ4GAA Match ID: QQkLAIAAKAAA
to play 62


Zdaje się, że mam tendencję do czarnowidztwa i grałbym bezpiecznie 8/2 6/4. Nie do końca wiem dlaczego to taki zły ruch... ale po przemyśleniu widzę tylko 13/36 return hits (rzutów bijących wchodzących? Szeroki uśmiech). No jak już trafią, to biały idzie do piachu.

Podejrzewam, że największym problemem z 8/2 6/4 jest możliwość ucieczki czarnego i mniejsza liczba potrzebnych crossoverów a co za tym idzie przewaga w wyścigu? Czy jeszcze co innego? Bo rozumiem, że czarny będzie uciekał przy pierwszej okazji? No chyba raczej na pewno?
Edytowane przez entragian dnia 04.07.2016 15:04:40
 
niuniuch
Po ruchu bezpiecznym czarny teoretycznie 6 oczek do tyłu, ale my mamy 4 piony na punkcie 2 i dziurę na punkcie 5, przez co zmarnujemy parę oczek przy schodzeniu (licząc wg Keith Count to 4). Tak więc czarny 2 oczka do tyłu i ma rzut, więc będzie lekkim faworytem - myślę, że koło 55%, czyli równowartość 20 kończących strzałów.

Co się dzieje jak zbijemy, to dużo trudniej ocenić. 13 strzałów, ale tylko 51 i 56 kończące, pozostałe 9 daje niewielką szansę, bo możemy wyrzuć 2 i wrócić do gry. Odliczyłbym za to 1 strzał, więc zostaje równoważność 12 kończących i dwie sytuacje do zanalizowania:

1. Czarny wchodzi 42 43 44 45 46, czyli 9 strzałów po których mamy wyścig z dalszą możliwością bicia po naszej stronie. Jesteśmy faworytami, ale niewielkimi - spokojnie możemy doliczyć czarnemu równoważność 4 strzałów kończących.

2. Czarny zostaje na bandzie - 20 strzałów. Po takiej sekwencji jesteśmy solidnymi faworytami, w zakresie D/P, ale nadal dużo może się zdarzyć - myślę, że czarny nadal ma w granicach 15-20% szans. To daje nam równoważność 3-4 strzałów kończących

Podsumowując 20 do 20 Uśmiech. Oczywiście ludzka analiza jest niedokładna, ale wydaje mi się, żeby różnica między tymi ruchami była aż tak wielka.

Co innego, gdybyśmy mieli dostęp do kostki - wtedy trzecia opcja to nie byłoby 3-4 tylko 0, bo przed następnym rzutem wygralibyśmy kostką.
Alea iacta est
 
kasz
Z dostępem do kostki, zgadzam się z Jackiem - biję, bo jak nie wejdzie, wygramy kością.

Tutaj jednak nie mamy tej opcji.
Wyścig jest zbliżony, więc decyzja nieoczywista.
Gdybyśmy mieli timing, można by nie ryzykować.

Niestety tutaj, po bezpiecznej zagrywce, najprawdopodobniej i tak się wystawimy 1 lub 2 razy (choć często pośrednie), a przeciwnik może poczekać, bo ma czym grać po drugiej stronie. Jak rzuci mało, poczeka, zbliżając się do zabudowy bazy, jak rzuci dużo, ucieknie, obejmując prowadzenie w wyścigu.

Myślę, że trzeba przejąć inicjatywę i walnąć go teraz, póki mamy elastyczną pozycję, a on jeszcze niezabudowany domek. Gdyby miał już zamknięty domek, grałbym chyba już bezpiecznie.
 
entragian
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
4,135,508 unikalne wizyty