Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 163
· Najnowszy użytkownik: Valzaver

Kalendarz

Kwiecień 2024

Pon Wto Śr Czw Pia Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Partnerzy

Kurnik

EUBGF

EBIF Deutschland

Losowa Fotka

Zobacz temat

 Drukuj temat
44 i zostawianie blotek
entragian
Taka sytuacja, NMS/money:



is Player 2


score: 2
pip: 143
Unlimited Game
pip: 138
score: 4


is Player 1
to play 44


Często co prawda robię blundery przy graniu dubli ale zwalam to na fakt, że muszę wykonać cztery ruchy a nie dwa i mam dwa razy większą szansę na gafę Uśmiech W tej sytuacji 14/10 i 11/7 raczej oczywiste, pytanie co z pozostałą parą czwórek. Midpoint pewnie powinien zostać, na 6-tce jest są cztery kamienie, więc 6/2(2) - takie jest moje rozumowanie. Nie powiem czy błędne Pokazuje język Co myślicie?
 
niuniuch
Mi się 6/2(2) nie podoba właśnie dlatego, że są 4 kamienie. Gdyby było 5, to co innego, a tak to 8/4(2) mi się bardziej podoba. Nie jestem zbyt zaniepokojony blotkami na 8 i 7. Niech bije, będzie mnóstwo powrotnych strzałów.
Alea iacta est
 
kasz
Widzę 3 opcje:

13/9(2) - czasem dobra alternatywa do zbudowania kolejnego punktu w domu, jeśli dobrze współgra z resztą struktury. Tutaj minimalizuje strzały powrotne, ale ze strukturą nie współgra. Punkt 9 nie może należeć do tego samego 6-cio punktowego bloku co pkt.3, który już zajmujemy, więc patrzę na niego głównie jako na dodatkowych budowniczych pod punkty 4 i 5. Trochę za mało. Lepiej od razu zbudować punkt wewnątrz.

6/2(2) - kontynuuje atak, ale zbytnio poświęca naszą strukturę pod ten jeden scenariusz. Wygląda to źle - duża dziura wysoko w bazie, punkty obrane z budowniczych... nie, dziękuję.

8/4(2) - również kontynuuje atak, ale nasza struktura jest znacznie bardziej elastyczna i nadaje się i do scenariusza ataku i do blokady. Rozmieszczenie budowniczych jest bardzo dobre - na początku powstającego bloku. W porównaniu z 13/9(2) daje tylko 2 rzuty bijące więcej (jedynie 5-3, bo 6-2 już biło). Nawet jeśli nas walnie, to mamy 3-punktową bazę vs jego 1, więc wymiana ognia faworyzuje nas.

8/4(2) wydaje się o wiele mocniejsze od alternatyw, a więc idąc za Jackiem, to też moje zagranie.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.05
4,139,612 unikalne wizyty