Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 163
· Najnowszy użytkownik: Valzaver

Kalendarz

Marzec 2024

Pon Wto Śr Czw Pia Sob Nie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Partnerzy

Kurnik

EUBGF

EBIF Deutschland

Losowa Fotka

Zobacz temat

 Drukuj temat
Problemy by jose
jose65
No to i ja założę swój wątek. Będę tutaj wrzucał wszystkie ciekawe "kwiatki" z moich gier.

Problem 1:



is Player 2


score: 0
pip: 151
7 point match
pip: 160
score: 0


is Player 1
on roll. Cube action?
 
kasz
Minusy pozycyjne czarnego w porównaniu z typowym early blitzem:
- 3 cofnięte zamiast 2
- tylko 1 budowniczy w strefie jego bazy, drugi (pkt.11) jest dosyć daleko
- ma blotkę w bazie
- nasza blotka w jego bazie jest mocno cofnięta (znacznie gorzej dla nas gdyby była np na goldenie)

Plusy:
- mamy 3-cią blotkę na przedpolu

Tak liczne minusy przeważają wg mnie na korzyść przyjęcia. Dowolny z wyżej wymienionych minusów usuń, a myślę, że będzie to pas.
 
jose65
Po takiej analizie take wydaje się być bardziej sensowny Uśmiech Niemniej ja podczas swojej gry spasowałem co okazało się być błędem na -0,122. Decyzja chyba poszła bardziej z automatu.
Wbrew pozorom mamy w tej chwili 35% MWC czyli zdecydowanie take.

Oto kolejna ciekawa sytuacja, niby łatwa a jednak... można się pomylić Uśmiech

Problem 2:



is Player 2


score: 6
pip: 143
13 point match
pip: 68
score: 1


is Player 1
to play 41

Edytowane przez jose65 dnia 07.10.2016 08:32:27
 
entragian
Czyżby Bar/20? Duplikacja jedynek? Przy zagraniu Bar/24 8/4 pion z pkt 24 będzie bardzo trudno "wyciągalny" a domek będzie się degenerował z czasem. A tak można blotką z 8 jeszcze zrobić 3 punkt w domu. Ale pewnie i tak był zagrał nad planszą szybko Bar/20 8/4 bez zastanowienia :/
 
kasz
B/24 8/4 zostawia nas w bardzo nieelastycznej pozycji. Dużo rzutów będzie wymuszonych, co utrudni przedarcie się przez obstawione przez Czarnego przedpole. Jakieś losowo zablokowane rzuty mogą powodować rozbicie kolejnego punktu w naszej bazie. Do tego zostajemy blotką zbyt daleko. W kolejnym ruchu Czarny najprawdopodobniej rozstawi działa na przedpolu, tuż przed tym, jak my będziemy chcieli wyskoczyć z jego bazy.

Znacznie lepiej wygląda B/20, zachowujące elastyczność i szachujące przedpole Czarnego. Jego baza jest tak podziurawiona, że nie będzie wielkim problemem wejście ew. zbitą blotką. Zanim nas zaleje albo zbuduje jakiś blok, będzie musiał kilka razy podjąć ryzyko wystawki, a wtedy jedno nasze trafienie (przy najprawdopodobniej nadal silniejszej bazie - 4 vs 3 pkt) może doprowadzić do soczystego gammona (Czarny będzie miał pewnie w tym momencie kilka blotek na przedpolu).

B/20.
 
jose65
Problem 3:



is Player 2


score: 11
pip: 161
13 point match
pip: 164
score: 5


is Player 1
to play 41


Problem 2 - oczywiście prawidłowa odpowiedź. Nic więcej bym nie dodał bo opcji za wiele nie ma.
 
entragian
Wydaje mi się, że widziałem coś takiego w meczu na YT i nawet wrzuciłem na forum Uśmiech

http://backgammon.pl/forum/viewthread...1#post_358

Co prawda sytuacja trochę inna bo czarny ma dwa punkty w bazie ale skoro biały goni, to musi chyba grać tym bardziej agresywnie zatem 8/4* 6/5* ! Uśmiech
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.08
4,090,750 unikalne wizyty